SENT – LENKIJOS KROVINIŲ VEŽIMO KELIAIS STEBĖJIMO SISTEMOS ĮSTATYMO TAIKYMAS: PRAKTINIAI ASPEKTAI VEŽĖJAMS (NUOTOLINIU BŪDU)

Pradžia » Kursai » Profesiniai kursai » Logistikos kursai » SENT – LENKIJOS KROVINIŲ VEŽIMO KELIAIS STEBĖJIMO SISTEMOS ĮSTATYMO TAIKYMAS: PRAKTINIAI ASPEKTAI VEŽĖJAMS (NUOTOLINIU BŪDU)

Tipas: Seminarai, konferencijos
Lygis: Profesionalams
Baigimo pažymėjimas: Nėra
Užimtumo tarnyba: Nefinansuoja
Kalba: Lietuvių
Trukmė: 3 ak. val.
Organizatorius: Viešoji įstaiga „Linavos“ mokymo centras

Kaina: 100€

Data

Miestas

Laikas, vieta, komentaras

2024-04-25

Internetu

9:00 - 12:00

Lektorius: Advokato E. Bakanausko kontoros „Solidus Lex“ advokatas, Vilniaus universiteto Teisės fakulteto lektorius dr. Edvinas Bakanauskas (nuo 2018 m. konsultuoja klientus transporto teisės klausimais, įskaitant dėl SENT įstatymo taikymo).

2023 m. sėkmingai atstovavo Latvijos vežėjo interesams Lenkijos muitinės ir mokesčių įstaigoje. Atitinkamos Lenkijos muitinės ir mokesčių įstaigos vadovas priėmė sprendimą atsisakyti Latvijos vežėjui skirti 8 baudas (viso 160.000,00 PLN) už daugkartinius SENT 12a straipsnio 3 dalies pažeidimus (transporto priemonės su prekėmis, nurodytomis deklaracijoje, neatvykimas į patikrinimą).

2022 m. sėkmingai atstovavo vieno iš Lietuvos vežėjo interesams atitinkamoje Lenkijos muitinės ir mokesčių įstaigoje. Lietuvos vežėjui buvo skirtos dvi baudos (viso 40.000,00 PLN) už identišką SENT įstatymo pažeidimą. Visgi sėkmingai buvo įrodyta, kad baudos skirtos nepagrįstai, o visa tai įvertinus, Lenkijos muitinės ir mokesčių įstaigos vadovas priėmė sprendimą atsisakyti Lietuvos vežėjui skirti dvi baudas.

TEKSTAS:

Nors nuo Krovinių vežimo keliais stebėjimo sistemos įstatymo (toliau – SENT) įsigaliojimo praėjo daugiau nei 7 metai, tačiau šio įstatymo išmanymas, tinkamas taikymas išlieka gan dideliu išūkiu Lietuvos vežėjams. Šio įstatymo nežinojimas, lenkų kalbos nemokėjimas ar netinkamas šio įstatymo nuostatų interpretavimas bei suvokimas neatleidžia vežėjų nuo atsakomybės. Kaip rodo statistika, Muitinės ir mokesčių įstaiga būtent vežėjams dažniausiai skiria baudas už SENT įstatymo nuostatų pažeidimus (GZP, 2023, Liczba kar za naruszenia przepisów transportowych w górę. Baudos vežėjams gali būti skiriamos už įvairių SENT įstatymo nuostatų pažeidimus, t. y. deklaracijos nepateikimą, jos netinkamą užpildymą, nepateikimą transporto priemonės su prekėmis, nurodytomis deklaracijoje, patikrinimui ir pan. Atitinkamai tam tikrais atvejais vežėjui skiriamos baudos, kurių bendra suma viršija net kelis šimtus tūkstančių zlotų.

SENT įstatymo nuostatų išmanymas, tinkamas pareigų įgyvendinimas yra pagrindinė priemonė, kurios dėka vežėjai gali išvengti SENT įstatymo nuostatų pažeidimų. Atitinkamai seminaro metu bus siekiama sistemiškai supažindinti dalyvius su SENT įstatymu, t. y. kokia šio įstatymo paskirtis, taip pat aptarti, kokiems subjektams šis įstatymas taikomas, kokios yra vežėjo pagrindinės pareigos, numatytos SENT įstatyme. Taip pat lektorius pasidalins savo rekomendacijomis, kaip elgtis gavus baudą, kokios yra galimybės vežėjui būti atleistam nuo baudos mokėjimo. Taip pat bus išaiškinta, ar vežėjas, sumokęs baudą Lenkijos muitinės ir mokesčių įstaigai, gali reikalauti nuostolių atlyginimo iš užsakovo?

Mokymų programa:

1 dalis (Bendrieji SENT įstatymo taikymo aspektai, prekių deklaravimas PUESC sistemoje, pagrindinės vežėjo pareigos pagal SENT įstatymą):

SENT paskirtis;
prekės, kurių gabenimas turi būti deklaruotas elektroninėje muitinės tarnybos paslaugų platformoje (toliau – PUESC);
prekių gabenimo deklaravimo PUESC sistemoje tvarka;
paraiškos sąvoka, paraiškų rūšys;
paraiškos duomenų keitimas, atnaujinimas PUESC sistemoje;
vežėjo vaidmuo prekių gabenimo deklaravime, dažniausiai pasitaikančios paraiškų pildymo klaidos;
vežėjo pareiga užtikrinti, kad transporto priemone su prekėmis, nurodytomis deklaracijoje, atvyktų į patikrinimą, neatvykimo į patikrinimą padariniai;
vežėjo pareiga transporto priemonėje sumontuoti geolokacijos duomenis perduodančią įrangą, šios pareigos nevykdymo padariniai.

2 dalis (Baudų skyrimo procedūra, atleidimas nuo baudos mokėjimo, rekomendacijos, kaip išvengti baudų):

baudų skyrimo tvarka, dydžiai, rūšys (vežėjui skiriamos baudos, vairuotojams);
ką daryti pažeidus SENT įstatymą;
atleidimas nuo baudų mokėjimo;
rekomendacijos, kaip išvengti baudų.
3 dalis (vežėjo teisė reikalauti žalos atlyginimo iš užsakovo):

užsakovo pareiga informuoti vežėją apie prekių gabenimo deklaravimą PUESC sistemoje;
vežėjo teisė reikalauti žalos atlyginimo iš užsakovo.

Atsiliepimai:
Kolkas nėra jokių atsiliepimų apie šį kursą.
Parašykite atsiliepimą:

    Mokymų ir kursų temos